• April 20, 2024

Jakie wynagrodzenie zarabia projektant wnętrz?

Więc zdecydowałeś się na karierę projektanta wnętrz. Jakich pieniędzy możesz się spodziewać w tej dziedzinie? Przede wszystkim musisz spojrzeć na to, co zarobisz, gdy wejdziesz na boisko, w porównaniu z tym, co możesz zarobić w ciągu całej swojej kariery. Zgodnie z podręcznikiem US Bureau of Labor Statistics Occupational Outlook Handbook, profesjonaliści zajmujący się projektowaniem wnętrz zarabiali średnio około 44 950 USD w maju 2008 roku. Ci, którzy dopiero rozpoczynają karierę, zarabiają obecnie od 29 570 do 38 703 USD, podczas gdy osoby z dwudziestoletnim lub dłuższym doświadczeniem zarabiają średnio aż 61 944 USD, według payscale.com.

Wynagrodzenia projektantów różnią się znacznie w zależności od specjalizacji, reputacji i rodzaju pracodawcy. Duże różnice w wynagrodzeniu robi również, jeśli pracujesz w określonych specjalnościach: projektanci w dużych specjalistycznych firmach projektowych i architektonicznych zazwyczaj otrzymują bardziej solidne wynagrodzenie, chociaż ci projektowanie wnętrz online, którzy znaleźli niszę rynkową i pracują na podstawie kontraktu, zarabiają więcej, choć czasami mniej stabilnie, pensje od 35 725 do 60 870 USD. Wierzcie lub nie, branżą zatrudniającą najlepiej opłacane osoby jest nasz własny rząd federalny (średnio 71 480 USD rocznie)! W przypadku wszystkich specjalności projektanci wnętrz mogą zwiększyć swoje pensje dzięki szkoleniom w zakresie komputerowych programów kreślarskich o co najmniej 10 000 USD rocznie.

Wykształcenie wyższe, a konkretnie stopień naukowy, ma znaczący wpływ na ilość pieniędzy, jakie może zarobić profesjonalista. Chociaż wiele dobrze akredytowanych szkół oferuje stopnie naukowe trwające od dwóch do trzech lat, warto poświęcić czas i zainwestować przynajmniej w uzyskanie tytułu licencjata na uniwersytecie. Tytuł Bachelor of Arts in Interior Design umożliwia projektantowi wnętrz pensję od 33 310 do 47 552 USD; ci, którzy zdadzą egzamin i otrzymają certyfikat od National Council for Interior Design Qualification, mogą zwiększyć swoje zarobki do 52 660 USD rocznie.

To, gdzie pracujesz jako specjalista od projektowania wnętrz, ma również wpływ na wynagrodzenie. W maju 2008 roku najlepiej opłacanych projektantów wnętrz można było znaleźć w miastach Grand Rapids w stanie Michigan; Worcester, Massachusetts; i Albany w stanie Nowy Jork, ze średnią pensją między 73 450 a 99 770 USD rocznie. A jeśli chodzi o pracę w firmie, projektanci powinni zdecydować się na „pójście na całość”: pensje projektantów wnętrz w firmach zatrudniających ponad 50 000 pracowników wzrastają do 56 723 USD rocznie, w porównaniu z firmami zatrudniającymi mniej niż dziesięciu pracowników – ich roczne wynagrodzenia są najwyższe średnio za nieco ponad 45 000 USD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *